Kategoriler: ,

SHIMADZU Ap-225Wd Mikro TeraziFiyat Sor:

SHIMADZU Ap-225Wd Mikro Terazi

Model : SHIMADZU Ap-225Wd Mikro Terazi ‘Dahili Kalibrasyon’ 101 / 220 gr | 0.01 / 0.1 Mg

 

SHIMADZU AP-225WD; İlaç, kimya sektörleri ve akademik çalışmalar için özel olarak geliştirilmiş, HPLC uygulamalarını destekleyen, tampon çözelti hazırlama moduna sahip, ISO, GLP, GMP ve diğer gereksinimleri karşılayan yarı analitik laboratuvar terazisi.
Teknik Özellikler
Tartım Kapasitesi : 101 / 220 gr
Hassasiyet : 0.01 / 0.1 mg
Tekrarlanabilirlik : 0.05 / 0,1 mg
Doğrusallık : ±0.05 / ±0,2 mg
Stabilizasyon Süresi : 2 s
Çalışma Aralığı : 5… 40 °C sıcaklık  / 20… 85% nem
Tartım Kefesi Boyutu : Ø91 mm
Yaklaşık Net Ağırlık : 7.9 kg
Ebatlar : 212 x 367 x 345 mm

Genel özellikler
UniBloc tartım sistemi
Klasik manyetik mekanik ile aluminyum blok teknolojisinin tüm avantajlarını tek parçadan oluşan özel alaşım bir yük hücresinde bir araya getiren bu sistem sayesinde tartım uygulamaları çok daha hızlı, kararlı ve güvenilir hale gelmiştir. Ayrıca teraziler, sıcaklık değişimlerinden çok daha az etkilenir hale gelmiş, çok daha yüksek tepki hızlarına ve köşe yükü (corner load) performansına ulaşmıştır.
Numune Hazırlama (yalnızca APW)
Tipik olarak standart bir numune solüsyonunun hazırlanması sıkıcı hesaplamalar gerektirir. AP serisi, otomatik hesaplamalarla süreci basitleştirir.
Tampon Çözelti Hazırlama Modu (yalnızca APW)
Sık kullanılan 13 tampon çözeltisi için tarifler standart olarak verilmektedir. Sık kullanılan tampon çözeltileri için hazırlama reçeteleri standart olarak verilmektedir. Örneğin. Disodyum fosfat, sodyum asit sitrat; Talimatlar ekranda gösterilir Hedefi geçerli ağırlık ile karşılaştırmak için hedef tartım değeri ekranda ve analog çubukta gösterilir. Manuel hesaplamaya gerek kalmaz.
Kayıt işlevi Çıktıyı tarih, saat ve operatör ismi ile birlikte kaydedin. Sıvı kromatograflarda kullanılan mobil fazın (eluent) çözeltilerin pH seviyeleri, bileşenlerin ayrılmasının geliştirilmesi ve ömrünün uzatılması için ayarlanır. Sütunlar. Bu pH ayarlama işlemi bir tampon çözeltisi kullanılarak gerçekleştirilir. Şu anda, en yaygın yöntem pH metresini ölçmek için kullanmaktır. Çözelti olarak pH değeri hazırlanır; Ancak bu işlem, operasyonel darboğazlara neden olabilecek çok fazla zaman ve emek gerektirir. pH metresi gerektirmeyen alternatif bir yöntem mevcuttur.
Teorik olarak hesaplanan xed tartılarak çözüm hazırlamayı içerir Bir asit ve baz miktarı. AP serisi, bu asitleri ve bazları tartmayı destekler. Tampon çözeltinin türü ve miktarı belirtilirse, terazi türünü ve miktarını görüntüler Tartılması gereken numune miktarı. Ardından, tampon çözelti, belirli miktarda numuneye su ilave ederek kolaylıkla hazırlanabilir Buna göre tartılmış
Yüksek Güvenlikli Kullanıcı Yönetimi
İşlemler, kullanıcı kimliği ve parola korumasıyla güvende tutulabilir. Erişim hakları Her kullanıcı için performans gibi yetkisiz işlemleri engellemek için ayrı ayrı belirtildi. Kalibrasyon veya ayarları değiştirme. Kullanıcı kimlikleri barkod yönetimi için de kullanılabilir
Minimum Numune Miktarı (Uyarı Fonksiyonu)
Minimum numune miktarına göre tekrarlanabilirlik AP serisi tarafından verilen talimatlara göre tekrar tekrar ölçülerek doğrulanabilir. Oysa minimum numune miktarı, standart sapmadan otomatik olarak tespit edilir ve AP serisine kaydedilir. Minimum numune miktarı ölçümü sırasında yetersiz kalırsa, kullanıcıyı uyarmak için gösterge yanıp söner
Kolay Okunabilir OEL Ekran
Organik elektrolüminesans ekranındaki piksel öğeleri ışık yayardığından, ekran karanlık yerlerde bile açıkça görülebilir. Çok dilli ekran özelliği * daha sezgisel bir işletim arabirimi sağlar. Daha geniş bir görüş açısı da görünürlüğünü artırdı. Ölçüm değerleri, ölçüm işlemlerinin etkinliğinin arttırılmasına yardımcı olur.
 Yan taraftan açıkça görülebilir İngilizce örneği Olağanüstü Görüş Farklı açılardan bakıldığında görünürlük aynı kalır. Görüş açısı, dikey ve yatay olarak ± 85° dir. Bunun anlamı, terazi yanında çalışırken bile ekranın kolayca görülebileceği anlamına geliyor.
Görüntü Yakalama İşlevi
Tartı ekranı BMP formatında USB belleğe kaydedilebilir. Kullanıcı adı, tarih / saat, ekran bilgileri ile ayar yapılabilir
Çeşitli Düzenlemelere Uygun Verilerin Yazılması
Basılı bilgi içeriğini özelleştirme işlevselliği, çeşitli ISO, GLP, GMP ve diğer gereksinimlerle uyumluluğu desteklemektedir.
USB Flash Drive
Standart bir RS232C konektörü, bir USB cihazı ve bir USB ana cihazı bulunur. Artık hem çıktıyı hem bir bilgisayara hem de yazıcıya gönderebilir veya USB flash sürücü, barkod okuyucu veya harici sayısal tuş takımı bağlayabilirsiniz.
Periyodik Muayene Destek İşlevi (yalnızca APW / APX)
AP serisi periyodik denetimleri destekler. Bu fonksiyon, tekrarlanabilirlik, köşe yükü hatası ve doğrusallıkla ilgili denetimi, ekranda görüntülenen talimatları izleyerek sağlar
Akıllı Ayarlar (Tüm modeller)
Değerler ve kararlılık ayarları tek bir dokunuşla ölçümler sırasında değiştirilebilir. Farklı uygulamalar için ayarları değiştirme işlemi kolaylıkla yapılabilir. Kullanıcı dostu yönlendirme (sol ve sağ ok) tuşlarını kullanarak çalıştırılır. Ayarın [R] yönüne getirilmesi yanıtın öncelik sırasını belirtir; teraziyi kullanmayı kolaylaştırır. Tersine, [S] yönüne kaydırmak ağırlık değerlerini dengelemeyi kolaylaştırır, titreşimli ortamlarda okunabilirliği artırabilir.
Özel Yoğunluk Ölçümü (Tüm modeller)
Tercihe bağlı bir yoğunluk kiti ile birlikte, terazi, özel  olarak yoğunluk ölçmek için kullanılabilir. Platin kullanarak, sıvının yoğunluğu ölçülebilir. Terazi metallerin, kauçukların, plastikler ve diğer malzemelerin yoğunluklarını kolaylıkla ölçebilir.
PSC ve Saat-CAL (yalnızca APW / APX)
Mükemmel bir Kişisel Kalibrasyon (PSC) işlevine sahiptir. Analitik terazi otomatik olarak hassasiyeti etkileyebilecek ve otomatik olarak çalışmaya başlayabilecek herhangi bir sıcaklık değişikliği tespit eder. Kalibrasyon, Saat-CAL işlevi önceden belirlenmiş bir saatte otomatik kalibrasyona olanak tanır (örneğin, Işe başlamadan önce, öğle yemeğinde veya çalışma saatlerinden sonra).
WindowsDirect İletişim Fonksiyonu
Bir bilgisayara tartım verileri göndermek için yalnızca bir kablo yeterlidir. WindowsDirect tartım verilerini Excel veya diğer Windows uygulamalarına herhangi bir veri iletişim yazılımı yüklemesi olmadan göndermek zorunda kalmadan gönderin. Tek gereken bir RS-232C kablosudur. Standart AutoPrint işlevlerini tipik elektronik tablo işlevleriyle birleştirerek zorlu uygulamaları bile kolayca otomatikleştirebilirsiniz.
Dahili Saat İşlevi
İsteğe bağlı yazıcı çalışırken, tarih ve zaman verilerinin kayıtları üretilebilir. Kalibrasyon raporları ayrıca tarih ve zaman bilgileri içerir şekilde olabilir, böylece GLP, GMP ve ISO-9000 gereksinimlerini karşılayan tartım kontrolünü ve izlenebilirliği sağlanmış olur.
Adet Sayma Modu (Sayma Ölçeği)
Adet Sayma Modu numunenin tane-parça olarak sayılmasını sağlamaktadır.
Analog Bar Grafik Gösterimi
Barın uzunluğu ağırlığa göre değişir. Çok kullanışlı bir işlevi vardır, çünkü bir bakışta tartı terazisinde ne kadar çok yerden olabileceğini görmenizi sağlar.
İstatistik Ölçümü
Bu işlev, birden çok farklı örnek türünü birer birer tartarak hazırlama işlemlerinde kullanıcılara yardımcı olmaktadır.
JAPONYA üretimi

 

 

Kaynak : Shimadzu
İletişim İçin Tıklayınız

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“SHIMADZU Ap-225Wd Mikro Terazi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir